İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul Başkonsolosluğu görev sınırları kapsamında bulunan illerde ikamet eden şahıslara yönelik olarak konsolosluk hizmetleri konusunda rehberlik etmektedir. İrlanda İstanbul Başkonsolosluk hizmetlerinden hafta içi her gün 09.00 -16.30 saatleri arasında faydalanılabilmesi mümkün olmaktadır.

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğunun görev alanı içerisinde yer alan iller;

Balıkesir, Bursa, İzmit, İstanbul, Çanakkale, Bilecik, Edirne, Yalova, Sakarya, Tekirdağ, Kırklareli

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu’nun görev bölgesi sınırları içerisinde ikamet ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşlar,gereksinim duydukları vize işlemlerini ve konsolosluk işlemlerini, İrlanda Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş durumda bulunmakta olan İrlanda Vize Hizmet Merkezleri ve Turizm/Seyahat Acentelerine yapabilme olanağından yararlanabilirler.

Başvuru sahiplerinin dikkat etmesi gerekli olan bazı hususlar bulunmaktadır. Buna göre; İrlanda Konsolosluğuna gerçekleştirilecek olan ziyaretlerin öncesinde telefon ya da e-posta üzerinden randevu alma işleminin gerçekleştirilmesi gerekliliği söz konusudur.

Gerçekleştirilecek olan ziyaret için İrlanda Konsolosluğu binasına girişte görevli durumdaki güvenliğe fotoğraflı kimliğin ibrazının zorunluluğu bulunmaktadır.İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu ziyaretçilerinin tümünün bina güvenlik taramasına uymaları gerekmektedir. İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu Randevusu olmayan ziyaretçilerin kabulü söz konusu olmamaktadır.

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu tatil günlerinde hizmete kapalıdır. Bu nedenle yapılacak olan seyahat planlarının resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak yapılması faydalı olacaktır. İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu tatil olduğu günler;

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • Aziz Patrick Günü
 • Paskalya
 • 1 MayısEmek ve Dayanışma Günü
 • Ramazan Bayramı
 • 29 EkimCumhuriyet Bayramı
 • 25 AralıkNoel
 • 26 Aralık Aziz Stephen Günü

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize Randevu

İrlanda’ya gerçekleştirilecek olan seyahat sürecinin en önemli parçasını İrlanda İstanbul Konsolosluğu vize başvurusu oluşturmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise İrlanda Vizesi için gerçekleştirilen müracaatların randevu ile kabul ediliyor olmasıdır. Bu bakımdan İrlanda İstanbul Konsolosluğu Randevusu alınması oldukça önemlidir.

İrlanda İstanbul Konsolosluğu Randevusu alma işlemi için ise resmi web sitesine gerçekleştirilen online başvuru esnasında; portalda yer alan “Book Appointment” bölümüne giriş yapılarak, sistem üzerinden yapılan başvuru için en uygun olan randevu tarihine yönlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu sayede randevu alma işleminizin gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

İrlanda İstanbul Konsolosluğu Randevusu alma işleminin gerçekleştirilebilmesi için yararlanılabilecek bir başka yöntem ise telefon ile arayarak randevu talebinde bulunulması olacaktır. Her iki yöntem sayesinde İrlanda İstanbul Konsolosluğu Randevusunu alma işlemini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkün olabilmektedir.

Gerçekleştirilen İrlanda İstanbul Konsolosluğu Randevusu alma işleminin sonrasında ise başvuru sahinin kendisine belirtilen tarih ve saatte belirtilen yere talep edilen evraklarla birlikte gitmesi büyük önem taşımaktadır. Aksi taktirde gerçekleştirilen İrlanda Vizesi başvuru süreci olumsuz sonuçlanacaktır.

İrlanda İstanbul Başkonsolosluğu Vize Ücretleri

İrlanda vizesi başvuru sahiplerinin talep ettiği vize giriş sayısı doğrultusunda İrlanda vize ücretleri değişiklik göstermektedir.Bunun yanında diğer geçerli kurallar doğrultusunda da vize ücret miktarı değişikliğe uğrayabilmektedir. Vize başvuru sahibinin kesin olarak ödemesi gerekli olan vize bedeli evrak kontrolü sırasında başvuru sahibine bildirilmektedir.

 • Tek Girişlik Olan Vize Ücretleri 60 EURO’dur.
 • Çok Girişli Olan Vize Ücretleri ise 100 EURO’dur.
 • Konferans 60 EURO 100 EURO
 • Araştırma 60 EURO 100 EURO

Vize ücreti ödeyeceklerine dikkatine!

 • Fotokopi ücreti ( KDV dahil)1 TL’dir.
 • Kurye hizmeti ( KDV dahil) 10 EURO’dur.
 • SMS Hizmeti ( KDV dahil) 1 EURO’dur.
 • Fotoğraf hizmeti ( KDV dahil) 25 TL’dir.
 • Internet Kiosk ( KDV dahil) 20 TL’dir.

İrlanda vizesi için gerçekleştirilen her başvurudan, ödenmesi gerekli olan vize ücretinin yanı sıra 22 Euro (KDV dahil) hizmet harcı talep edilmektedir.

İrlanda vizesi vermekle yetkili durumda olan vize başvuru merkezi, ek bir nominal ücrete tabi nitelikte olan opsiyonel bir hizmet vermektedir.

Vize ücretleri hakkında bilinmesi gerekli olan bir başka mühim konu ise başvuru gerçekleştirilmiş olan vize reddedilse dahi, vize ve servis ücretleri başvuru sahibine kesinlikle iade edilmemektedir.

Reddedilen İrlanda vize başvurusu sonrası gerçekleştirilecek olan yeni İrlanda vize başvurusu için yeni bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Vize ücretinin ödenmemesi durumunda vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan vize başvurusunda bulunurken vize ücretleri konusunda bilgi sahibi olmanız ve bu doğrultuda hareket etmeniz yararınıza olacaktır.